PZAZWIĄZEKTATRYWYPRAWYWSPINACZKA SPORTOWASKIALPINIZMALPINIZM JASKINIOWYWSPINACZKA SKALNASZKOLENIE

Warsztaty z nawigacji GPS

W dniu 11 marca 2015 roku w siedzibie TOPR-u w Zakopanem miało miejsce szkolenie z nawigacji z zastosowaniem urządzeń GPS.

W dniu 11 marca 2015 roku w siedzibie TOPR-u w Zakopanem miało miejsce szkolenie z nawigacji z zastosowaniem urządzeń GPS. Z punktu widzenia instruktora, poruszanie się i prowadzenie szkolenia w terenie górskim w warunkach ograniczonej widoczności to często być albo nie być zespołu. Warsztaty - bo taki charakter miało spotkanie prowadził Marcin Józefowicz szef szkolenia TOPR. Zgromadzeni słuchacze to: J. Klimas, W. Niemiec, J. Luniak, A. Kubicki, S. Jabłoński, P. Sztaba, Z.Trzmiel i D.Porada.

warszaty z nawigacji

Mieliśmy okazję zapoznać się z szerokim zakresem wiedzy na temat oprogramowania do zarządzaniem urządzeniami nawigacyjnymi GPS.

warszaty z nawigacji

Nie do przecenienia były informacje o odnośnikach do stron internetowych zawierających mapy cyfrowe rejonów górskich.

warszaty z nawigacji

Marcin w bardzo przystępny sposób przedstawił praktyczne stosowanie map cyfrowych, ich wgrywanie oraz wszelkie czynności związane z zapisem tras, przejść itd.

warszaty z nawigacji

Odbyliśmy praktyczne zajęcia z wykorzystaniem zaplanowanej trasy na urządzeniu. Wypada w tym miejscu wyrazić nadzieję, że takie warsztaty będą cykliczne, bo uznaliśmy, że tylko praktyka czyni mistrza.

Koledzy, którzy deklarowali swój udział w szkoleniu, a nie pojawili się, blokując miejsca innym chętnym, powinni tę sprawę wyjaśnić z przewodniczącym KSWiW.

[15 kwietnia 2015, Dariusz Porada]

DrukujWersja do druku

W skrócie

Nadanie stopnia instruktorskiego IS PZA
W dniu 22 września 2015 roku na wniosek Komisji Wspinaczki Sportowej, Zarząd PZA podjął decyzję o nadaniu tytułu Instruktora Wspinaczki Sportowej PZA. »
Ubezpieczenie dla trenerów i instruktorów PZA
Ubezpieczenie OC i NNW instruktorów i trenerów PZA to kolejny po Bezpiecznym Powrocie, produkt ubezpieczeniowy stworzony we współpracy Polskiego Związku Alpinizmu, PZU i iExpert.pl. To solidna ochrona w najniższej cenie na rynku przygotowana z myślą o członkach PZA z uprawnieniami instruktora lub trenera. »
Komunikaty Komisji Szkolenia
Bieżące Komunikaty Komisji Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej PZA »
Kurs Instruktora Wspinaczki Skalnej
Komisja Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej zaprasza do udziału w kursie Instruktora Wspinaczki Skalnej PZA. Egzamin wstępny odbędzie się w dniu 26 września 2015 roku (sobota) na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. »
Szkolenie z nawigacji
11 marca 2015 r. w Centrali TOPR ul. Piłsudskiego 63a odbędzie się szkolenie z nawigacji, które poprowadzi szef szkolenia TOPR Marcin Józefowicz. »
Kurs ekiperski, weryfikacja i unifikacja ekiperska
Komisja Wspinaczki Skalnej PZA zawiadamia o tegorocznych terminach kursów dla osób zrzeszonych w klubach PZA. »
Od 17.05.2013r. zmianie uległ tryb przyznawania KT
Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu przypomina, że od 17 maja 2013r. zmianie uległ tryb przyznawania Karty Taternika. »
Reasekuracja dróg kursowych w Tatrach
Po długich debatach instruktorskich, i konsultacjach środowiskowych, za zgodą TPN, ruszyła wymiana starych spitów na nowe ringi. »
Komunikat w sprawie Karty Taternika i Akcji Junior
Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu informuje, że od 17 maja 2013r. zmianie ulega tryb przyznawania Karty Taternika. »
Nadanie stopni instruktorskich PZA
W dniu 12 grudnia 2012 roku na wniosek Komisji Szkolenia, Zarząd PZA podjął decyzję o nadaniu stopni instruktorskich następującym osobom: »
Aktualności w skrócie
  więcej »
© Polski Związek Alpinizmu :: 00-087 Warszawa ul. Corazziego 5/24, tel./fax 022 875 85 05, tel. 504 002 610
bank: Bank Zachodni WBK 48 1500 1126 1211 2009 3906 0000
NIP: 527-21-39-619
e-mail: biuro@pza.org.pl, skype: pezeta
email: webmaster@pza.org.pl