PZAZWIĄZEKTATRYWYPRAWYWSPINACZKA SPORTOWASKIALPINIZMALPINIZM JASKINIOWYWSPINACZKA SKALNASZKOLENIE

16 Puchar Pilska w skialpinizmie za nami…

Karuzela pogodowa do ostatniej chwili spędzała sen z powiek organizatorom, gdyż w poprzedzający zawody weekend intensywny opad deszczu spowodował stan przedzawałowy u kierownika trasy oraz osób zaangażowanych w przygotowanie zawodów.

Na szczęście po tym „kataklizmie” spadł wyczekiwany od grudnia śnieg i finalnie udało się wytyczyć atrakcyjną oraz w sumie nie najłatwiejszą trasę.

Strome, techniczne podejścia zakosami i terenowe, leśne zjazdy oraz na zakończenie bardzo stromy odcinek z nartami na plecakach to wizytówka każdej edycji Pucharu Pilska (w tym roku zabrakło jedynie wspinaczki przez skałki z użyciem lin poręczowych).

16_PP-zjazd - fot. Tomasz KrólZjazd - fot. Tomasz Król

Warunki powyżej schroniska na Hali Miziowej były bardzo dobre, lecz już poniżej 1100m.n.p.m bywało różnie… więc na trasie zjazdu na zawodników czekały… aż 4 odcinki, które musieli pokonywać na butach. Finalna trasa dla dwuosobowych zespołów (start na Pucharze Pilska odbywa się w parach) osiągnęła ostatecznie ok 20km i 1950m przewyższenia co jak na warunki polskie można uznać za „syte zawody”.

16_PP - podejście z buta - fot. Piotr GielecPodejście z buta - fot. Piotr Gielec

Ostatecznie na lini startu zameldowało się 61 dwuosobowych zespołów (w różnych kategoriach wiekowych i konfiguracjach płciowych) oraz 11 młodych miłośników narciarstwa wysokogórskiego. Za największy sukces należy uznać, że wszyscy startujący w zawodach szczęśliwie (wcześniej lub później) dotarli do mety kończącej rywalizację.

Tegoroczną edycję zawodów rozgrywanych w masywie Pilska zdominowali nasi południowi sąsiedzi obsadzając większość miejsc na podium w praktycznie każdej kategorii.

W 16 Pucharze Pilska w skialpinizmie (3 edycja Pucharu Polski PZA oraz 2 edycja Pucharu Europy Środkowej) triumfowali:

16_PP - podium panów - fot. Adam PodrezPodium panów - fot. Adam Podrez

1m. Jozef Hlavco i Jakub Šarnik – 02:21:11
2m. Lukáš Trizna i Juraj Laštik – 02:21:38
3m. Jacek Żyłka-Żebracki i Jakub Przystaś – 02:23:10

16_PP - podium pań - fot. Tomasz KrólPodium pań - fot. Tomasz Król

1m. Anna Figura i Magdalena Kozielska – 03:12:01
2m. Lenka Hiklova i Zuzana Dudasova – 03:12:49
3m. Barbora Volajová i Michaela Danková – 03:19:33

Zmagania zawodników z trasą, pogodą, konkurencją i własnymi słabościami zakończyło wręczenie nagród, dyplomów i pucharów oraz losowanie atrakcyjnych nagród.

16_pp-zwycięzcy - fot. Rafał ŚlęzakZwycięzcy - fot. Rafał Ślęzak

Klub Skialpinistyczny KANDAHAR składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów oraz oczywiście sponsorom nagród, którymi w tym roku byli:

loga

Kompletne wyniki oraz zdjęcia z zawodów dostępne na: www.kandahar.pl

Marcin Zwoliński
KS Kandahar

[ 3 marca 2016, Marek Karnecki]

DrukujWersja do druku

W skrócie

XV Memoriał Józefa Oppeneheima
W sobotę 2 kwietnia 2016 już po raz piętnasty Dolina Chochołowska będzie gościć zawodników Memoriału Józefa Oppenheima. Tym razem zawody mają rangę szczególną, są bowiem Mistrzostwami Polski PZA w narciarstwie wysokogórskim. »
Pierra Menta 2016
Już 9 marca w rejonie Areches – Beaufort we Francji startują bez wątpienia najtrudniejsze zawody skialpinistyczne świata – słynna Pierra Menta. To już 31 edycja tych niezwykle prestiżowych i elitarnych zawodów. »
Klasyfikacja po 2 edycjach Pucharu Polski
Poniżej przedstawiamy klasyfikację po dwóch edycjach Pucharu Polski 2016 »
Polacy na Mistrzostwach Europy w skialpinizmie
W dniach 5-7 lutego w szwajcarskim Salvan/Les Marecottes rozegrano Mistrzostwa Europy w skialpinizmie. Zawodnicy z 21 krajów rywalizowali w dwóch konkurencjach: starcie indywidualnym i sprintach. »
XVI PUCHAR PILSKA W SKIALPINIZMIE – ZAPROSZENIE
W ostatnią sobotę lutego najlepsi polscy, słowaccy oraz czescy skialpiniści zmierzą się na trasie XVI edycji Pucharu Pilska w narciarstwie wysokogórskim. »
Polacy wystartują w ME w skialpinizmie
W piątek 5 lutego w szwajcarskim Salvan/Les Marecottes rozpoczną się Mistrzostwa Europy w skialpinizmie. Zawodnicy z ponad 20 krajów wezmą udział w dwóch konkurencjach: starcie indywidualnym w piątek i sprintach w niedzielę. »
XVI PUCHAR PILSKA W NARCIARSTWIE WYSOKOGÓRSKIM
Termin zawodów: 27.02.2016r. ✄ Dyrektor zawodów: Marcin Zwoliński ✄ Kierownik trasy: Tomasz Król ✄ Sędzia główny: Ilona Bratek ✄ Biuro zawodów: Schronisko PTTK na Hali Miziowej, Korbielów »
Zmiana w kalendarzu zawodów 2016 Pucharu Polski w NW
Uwaga, zmiana w kalendarzu zawodów Pucharu Polski w Narciarstwie Wysokogórskim. Z PP wypadają zawody KW Zakopane, finał PP zostaje przeniesiony na Memoriał Malinowskiego 23.04.2016. »
Memoriał Józefa Oppenheima - 02.04.2016
Zapraszamy na Memoriał Józefa Oppenheima, dnia 2 kwietnia 2016 »
Eliminacje do reprezentacji na Mistrzostwa Europy
Eliminacje do reprezentacji ME dla seniorów odbędą się w Czechach na sprintach 9 stycznia 2016r. Sprint Bila, ośrodek Skiareal Bila koło Ostravic. »
Aktualności w skrócie
  więcej »
© Polski Związek Alpinizmu :: 00-087 Warszawa ul. Corazziego 5/24, tel./fax 022 875 85 05, tel. 504 002 610
bank: Bank Zachodni WBK 48 1500 1126 1211 2009 3906 0000
NIP: 527-21-39-619
e-mail: biuro@pza.org.pl, skype: pezeta
email: webmaster@pza.org.pl