PZAZWIĄZEKTATRYWYPRAWYWSPINACZKA SPORTOWASKIALPINIZMALPINIZM JASKINIOWYWSPINACZKA SKALNASZKOLENIE

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 17.12.2013

W zebraniu wzięli udział: Zarząd: Ditta Kicińska, Piotr Xięski, Marek Wierzbowski, Bogusław Kowalski, Miłosz Jodłowski, Wojciech Grzesiok, Tomasz Poznański, Marek Grądzki, Piotr Kubicki.

Gość: Renata Wcisło.

Podczas spotkania omówiono:

  1. Ubezpieczenie PZU dla członków PZA.
  2. Przedyskutowano niektóre problemy i wątpliwości jakie pojawiły się po wprowadzeniu ubezpieczenia PZU dla członków PZA. P. Kubicki zwrócił uwagę na problem ubezpieczenia działalności wspinaczkowej powyżej 6000 m n.p.n. Przypomniano, że wymaga ono wykupienia dodatku płatnego za każdy dzień pobytu.
  3. Komercyjny sponsor PZA.
  4. P. Kubicki przedstawił temat komercyjnego sponsora dla PZA. Miałaby nim zostać jedna z wiodących na rynku firm telekomunikacyjnych. W zamian za sponsoring PZA miałoby zapewnić tejże firmie zniżki na specjalistyczne szkolenia wysokościowe. P. Xięski zwrócił uwagę, że temat jest trudny, bowiem jako PZA nie organizuje szkoleń do prac na wysokościach i nie ma żadnego oficjalnego wpływu na firmy szkolące.
  5. Udział PZA w imprezie Runmageddon.
  6. P. Kubicki przedstawił propozycję Stowarzyszenia OTK Rzeźnik obejmującą współpracę przy imprezie biegowej Runmageddon. Polegać by ona miała na patronacie i współorganizacji jednego z przeszkód-stanowisk na trasie biegu.
  7. Betlejemka.
  8. Dyskusję rozpoczął P. Xięski wskazując jak wielkim problemem dla Związku jest zamknięta Betlejemka w perspektywie rozpoczynającego się niebawem zimowego sezonu szkoleniowego w Tatrach. P. Xięski zreferował sytuację obiektu przed zamknięciem oraz wyjaśnił powody zamknięcia: opinia kominiarska stwierdzająca niesprawność obiegu wentylacyjnego, butle LPG wewnątrz i inne usterki. Następnie przedstawione zostały kroki podjęte w celu usunięcia stwierdzonych problemów, a także kwestie finansowe z tym związane.
  9. PZA a tzw. prawo śniegu.
  10. M. Jodłowski przedstawił temat, który pojawił się niedawno w krakowskiej prasie. Powiedział, że PZA tak jak związki narciarskie powinien zainteresować się tzw. prawem śniegu, czyli m.in. dostępem do terenów narciarskich, a także szlaków turystycznych.


[17 grudnia 2013, ostatnia modyfikacja: 21 lipca 2014]

DrukujWersja do druku
 
© Polski Związek Alpinizmu :: 00-087 Warszawa ul. Corazziego 5/24, tel./fax 022 875 85 05, tel. 504 002 610
bank: Bank Zachodni WBK 48 1500 1126 1211 2009 3906 0000
NIP: 527-21-39-619
e-mail: biuro@pza.org.pl, skype: pezeta
email: webmaster@pza.org.pl