PZAZWIĄZEKTATRYWYPRAWYWSPINACZKA SPORTOWASKIALPINIZMALPINIZM JASKINIOWYWSPINACZKA SKALNASZKOLENIE

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 22.07.2014

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd: Piotr Xięski, Iwona Bocian, Michał Waś, Miłosz Jodłowski, Marek Wierzbowski, Bogusław Kowalski.

Goście: Jolanta Głowacka.

Omówiono następujące tematy:

 1. Dofinansowanie zawodów w Zakopanem.
  Zarząd postanowił przekazać sprawę zapytania Kolegi Jakuba Brzosko w sprawie dofinansowania zawodów wspinaczkowych w Zakopanem do Komisji Wspinaczki Sportowej, gdyż uznał, że sprawa ta leży w kompetencjach tej komisji.
 2. Festiwal w Zakopanem.
  PZA będzie obecna na 10. Spotkaniach z Filmem Górskim, szczegóły będą ustalane na grupie dyskusyjnej zarządu.
 3. Betlejemka – raport.
  15.07. Betlejemka została uruchomiona po ponad 8 miesięcznej przerwie. W związku z poniesionymi nakładami i poważną przerwą w funkcjonowaniu, PZA stara się o optymalizację przychodów generowanych zarówno przez działalność noclegową jak i szkoleniową obiektu. M. Waś zaleklarował zajęcie się sprawami finansowymi Betlejemki.
  Pracownicy TPN odwiedzili tabor na Polanie Rogoźniczańskiej i zapoznali się z panującymi tu warunkami. Ustalono potrzebę wypracowania wspólnej koncepcji działań PZA i TPN.
 4. Nasze Skały – brak środków finansowych.
  P. Xięski wyjaśnił zasady funkcjonowania finansowego Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” Zauważył iż nie wykorzystuje ona potencjału i wskazał na uśpienie świaddomości klubów i indywidualnych wspinaczy w kwestii konieczności wspierania „Naszych Skał” darowiznami, bez których ich dzialalność nie jest możliwa.
 5. Taternik – sprawy reklam.
  Z powodu nieobecności Koleżanki Renaty Wcisło – Redaktor Naczelnej „Taternika” tematu nie podjęto. Zarząd postanowił przenieść dyskusję w tej sprawie na kolejną telekonferencję.
 6. Sytuacja finansowa PZA.
  Jest trudna. Dotacja z MSiT w tym roku jest niższa niż w poprzednim. Stwierdzono, że wszystkie podmioty zależne nie mają pełnej kontroli nad swoimi wydatkami i nie wykorzystują potencjalnych możliwości poprawy swoich finansów.
 7. Prośba K. Podolskiego o udostępnienie filmu.
  Zarząd postanowił nie udzielać zgody na udostępnienie na stronie PZA materiałów filmowych, pochodzących z wyprawy PHZ na Makalu 2011 w której doznali poważnych odmrożeń koledzy Maciej Stańczak i Tomasz Wolfart. Zarząd uznał że wykorzystanie tych materiałów w teledysku nie jest właściwą formą przekazu dla tych wydarzeń. Koleżanka Jolanta Głowacka przygotuje stosowną odpowiedź.


[22 lipca 2014, ostatnia modyfikacja: 16 października 2014]

DrukujWersja do druku
 
© Polski Związek Alpinizmu :: 00-087 Warszawa ul. Corazziego 5/24, tel./fax 022 875 85 05, tel. 504 002 610
bank: Bank Zachodni WBK 48 1500 1126 1211 2009 3906 0000
NIP: 527-21-39-619
e-mail: biuro@pza.org.pl, skype: pezeta
email: webmaster@pza.org.pl