PZAZWIĄZEKTATRYWYPRAWYWSPINACZKA SPORTOWASKIALPINIZMALPINIZM JASKINIOWYWSPINACZKA SKALNASZKOLENIE

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 05.05.2015

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd: Marek Wierzbowski, Piotr Xięski, Miłosz Jodłowski, Iwona Bocian, Ditta Kicińska, Michał Waś, Piotr Kubicki, Bogusław Kowalski, Tomasz Poznański

Sekretariat Zarządu: Jolanta Głowacka.

Podczas spotkania omówiono następujące tematy:

 1. Odznaczenie dla J. Kurczaba.
  B. Słama odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla rozwoju sportów wysokogórskich, za promowanie imienia Polski” w świecie nadany pośmiertnie Januszowi Kurczabowi. Zarząd podjął się zadania jakim jest ustalenie miejsca przekazania odznaczenia.
 2. Góra Zborów.
  W związku z kierowanymi na adres PZA zapytaniami dotyczącymi statusu umowy pomiędzy PZA a Towarzystwem Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, która jak do tej pory zapewniała zwolnienie członków klubów PZA z wnoszenia opłat za wstęp na teren rezerwatu Góra Zborów, informujemy że umowa została podpisana przez PZA na czas nieokreślony, zatem opłaty nie powinny być przez pracowników TMZZ pobierane. W tej kwestii opublikowany zostanie na stronie PZA news wyjaśniający sprawę pobierania opłat za wspinanie się na obszarze góry Zborów. Dla osób zrzeszonych w PZA nadal korzystanie jest nieodpłatne. Zmianie uległa wyłącznie kwota jaką za to udostępnienie reguluje PZA.
 3. WZD 2015
  W chwili obecnej komisje nadal nadsyłają do biura sprawozdania z działalności za ubiegły rok. Pozostałe kwestie formalne związane z organizacją WZD są uzgadniane na grupie dyskusyjnej zarządu.
 4. Projekt Life+.
  Krótko przedyskutowano zagadnienia związane z tym projektem.
 5. KNW – rezygnacja członków.
  Temat został przesunięty na kolejne posiedzenie z uwagi na nieobecność M. Zwolińskiego.
 6. KWS
  Po raz kolejny zarząd był zmuszony przedyskutować problematykę zagadnień z jakimi boryka się komisja.
 7. WZD 2015 – panel tematyczny dot. Taternika.
  W ocenie P. Xięskiego w zakresie Taternika należy podczas WZD przedstawić twarde fakty, jak wygląda sytuacja finansowa czasopisma oraz jakie działania były podejmowane przez zarząd. Losy Taternika są w ich rękach członków klubów zrzeszonych w PZA (pozyskanie reklamodawców, sponsorów itd. możliwe jest przez każdy klub/członka).
  Można przypuszczać, iż delegaci nie mają świadomości z jakimi problemami musi się mierzyć redakcja Taternika i sam Związek.
  T. Poznański dodał, że należy także wskazać jak skutecznie zostały obniżone koszty, jacy reklamodawcy zostali pozyskani w ostatnim czasie. M. Waś dodał, iż powinny być wskazane wyłącznie konkretne rozwiązania do wyboru przez delegatów, bo wolna dyskusja do niczego nie doprowadzi i skończy się wyłącznie na życzeniach i deklaracjach.
  M. Jodłowski stwierdził, iż na WZD należy poruszyć również temat komisji PZA, w tym kwestię spraw tatrzańskich (skypekonferencja w kwestii zagadnień tatrzańskich zaplanowana jest na 7 maja br.).
 8. Poradnik wspinaczkowy „Moko”.
  B. Kowalski poinformował, iż poradnik „Moko” już jest na ukończeniu i prace sukcesywnie są realizowane.


[ 5 maja 2015, ostatnia modyfikacja: 28 maja 2015]

DrukujWersja do druku
 
© Polski Związek Alpinizmu :: 00-087 Warszawa ul. Corazziego 5/24, tel./fax 022 875 85 05, tel. 504 002 610
bank: Bank Zachodni WBK 48 1500 1126 1211 2009 3906 0000
NIP: 527-21-39-619
e-mail: biuro@pza.org.pl, skype: pezeta
email: webmaster@pza.org.pl